Історія нашого ліцею

Школа - це початок дороги, джерело пізнання, колиска відно­син.

Восени 1944 року у давньому і квітучому місті Дрогобичі відкри­лася нова школа. Займала вона приміщення колишньої польської гімназії імені Королеви Ядвіги на вулиці А.Міцкевича. Першим дирек­тором школи стала Коваленко Дора Федорівна. Не дивлячись на нестачу підручників і зошитів та скруту, у учнів була нестримна жага до знань, прагнення надолужити втрачене за роки війни. У майбутньому перші випускники усі отримали вищу освіту. Перший випуск школи відбувся у 1947 році і складав 11 чоловік. На той час директором школи був Шипилін Кузьма Єфремович.

Йшли роки. До школи приходи­ли нові вчителі. Серед них був мо­лодий вчитель математики Єрьомін Василь Іванович, який з 1949 по 1981 роки був директором школи. У жовтні 1956 року не тільки вчителі, учні та батьки, а й все місто святкувало відкриття ново­го приміщення школи на вулиці Стрийській, 28. На той час у школі було 36 класів, у яких навчались 1320 чоловік.

Взявши блискучий старт, шко­ла крізь роки пронесла прагнення до міцних знань, високу громадсь­ку активність, почуття гордості за те, що є носієм культури і високої духовності. Починаючи з 1981 року директорами школи були Пугач Віталій Михайлович, Єршова Ісанна Григорівна, Фур Діна Єфремівна, Лучшев Юрій Миколайович. З 2000 року по 2021 р. посаду директора школи займала Мала Світлана Василівна.

1 вересня 2020 року школа отримує статус ліцею і з загальноосвітнього навчального закладу «Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Дрогобицької міської ради Львівської області» перейменовується на «Ліцей № 4 імені Лесі Українки Дрогобицької міської ради Львівської області». 26 лютого 2021 року відбулося відкриття меморіальної дошки та кімнати-музею з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

1 липня 2021 року на посаду директора ліцею №4 імені Лесі Українки призначено Гук Наталію Андріївну. Наталія Андріївна доклала всіх зусиль, щоб 25 листопада 2021 року в ліцеї відбулося урочисте відкриття погруддя Лесі Українці.

Випускники нашого ліцею - люди різних професій - вчені і художники, банкіри і спортсмени, лікарі і музи­канти, робітники і журналісти. Серед них є багато таких, що повернулись до школи як педагоги. Випускники ліцею створили ще одну традицію: вчити дітей і онуків у своєму рідному ліцеї. По-різному завершують навчання випускники, але всі вони бе­руть у життя єдині загальні чудові якості: людяність, любов до праці, жагу до пізнання.

google-site-verification: google191214100697f3c5.html

google191214100697f3c5.html

Поділитися: